Web Analytics Made Easy - Statcounter
کارت گرافیک اینتل ARC

ایسوس و MSI از کارت گرافیک اینتل در محصولاتشان استفاده خواهند کرد

ایسوس و MSI شروع به معرفی مدل‌هایی از سیستم‌های دسکتاپ با پردازنده گرافیکی اینتل Arc A380 و A310 کردند
ایسوس و MSI شروع به معرفی مدل‌هایی از سیستم‌های دسکتاپ با پردازنده گرافیکی اینتل Arc A380 و A310 کردند

خلاصه خبر

از زمانی که اینتل کارت گرافیک Arc A380 را در تیرماه در چین عرضه کرد، بازار بین‌المللی مشتاقانه منتظر عرضه آن در سایر کشورها بود. اکنون، بازاریابی اینتل به اوج خود برای این محصول رسیده است و سازندگان سیستم مانند ایسوس و MSI برای استفاده از آن در محصولاتشان آماده هستند.

ایسوس وبسایت خود برای ایالات متحده را با گزینه پیکربندی تعدادی از سیستم‌های دسکتاپ با پردازنده گرافیکی Arc Alchemist A380 بروزرسانی کرده است. یکی از آن‌ها، با نام ROG Strix GT15 G15 به‌طور غیرقابل توضیحی A380 را بالاتر از انویدیا RTX 3080 و سایر پردازنده‌های گرافیکی نمایش داده است.

ROG Strix GT15 G15
سیستم ROG Strix GT15 G15

سیستم دوم با نام ExpertCenter D7 با تمرکز بر کسب‌وکارهاست. ایسوس آن را به لطف قدرت رمزگذاری AV1 با شتاب سخت‌افزاری A380. به‌عنوان یک سیستم ویرایش و رندر ویدیو معرفی می‌کند، هر چند این نامگذاری هم کمی سخاوتمندانه به نظر می رسد؛ اما چه کسی می داند، شاید A380 با رمزگذاری خود رکوردها را بشکند.

بر اساس آنچه تاکنون متوجه شده‌ایم، A380 یک کارت گرافیک در سطح پایه است. 6 گیگابایت GDDR6 خوب دارد، اما قدرت زیادی در پشت پرده ندارد. برخی بررسی‌های اولیه از چین نشان می‌دهند که عملکرد آن کمی بهتر از Nvidia GTX 1650 و AMD RX 6500 XT است. پیش بینی می‌شود که قیمت این محصول بین 130 تا 150 دلار در زمان ورود به ایالات متحده باشد که کمی کمتر از رقبا خواهد بود.

به گفته یک افشاگر با تجربه، MSI نیز فهرست Arc A380 را با یک سیستم اداری سطح ابتدایی آغاز کرده است. علاوه بر آن سیستم MSI را می‌توان با Arc Alchemist A310 پیکربندی کرد که دارای 4 گیگابایت GDDR6 و قیمت تقریباً 100 دلار است، و همچنین GTX 1650 و GT 1030 (DDR4) قدرتمند.

به نظر می‌رسد اینتل شروع به ارسال پردازنده‌های گرافیکی خود به سازندگان سیستم کرده است. اینتل از صحبت در مورد اولین پردازنده‌های گرافیکی Arc خود طفره نمی‌رود و عرضه آن‌ها قریب‌الوقوع است، اما هنوز تاریخ قطعی در مورد آن وجود ندارد.

دلیل این موضوع احتمالاً این باشد که اینتل با مشکلات درایورها دست و پنجه نرم می‌کند. مدیر عامل اینتل، پت گلسینگر، هفته گذشته اعتراف کرد که این شرکت علیرغم تلاش خود نتوانسته درایورهای GPU یکپارچه خود را به درایورهای GPU مجزا تبدیل کند و این امر باعث تاخیر شد. با این حال، تأخیر در عرضه بهتر از راه‌اندازی یک محصول پر از باگ و ناتمام است.