Web Analytics Made Easy - Statcounter

اپل چند روز پس از حذف اکانت اپیک گیمز، آن را بازگرداند

اپیک گیمز و اپ استور

اپیک گیمز روز چهارشنبه اعلام کرد که اپل حساب شرکت توسعه‌دهنده بازی اپیک گیمز (Epic Games)، سازنده فورتنایت را غیرفعال کرده و مانع از انتشار فورتنایت و یک فروشگاه اپلیکیشن شخص ثالث در اروپا توسط این شرکت شده است. اپل اعلام کرده بود اقدامات اپیک گیمز با تعهدات قرارداد مجوز توسعه‌دهنده اپل مطابقت ندارد.

اپیک گیمز به اپل اطلاع داد که به کمیسیون اروپا متعهد است که حساب توسعه‌دهنده خود را پس از شروع تحقیق در مورد این موضوع بازگرداند و به Epic اجازه دهد تا اپلیکیشن فروشگاهی اپیک گیمز را به iOS در اروپا بیاورد.

با این حال اپل دیروز این حساب را تنها چند روز پس از حذف آن بازگرداند.

اپیک گیمز می‌گوید که اپل قانون بازاریابی دیجیتال اتحادیه اروپا را نقض کرده است و یکی از بزرگترین رقبا را به فروشگاه اپلیکیشن خود می‌برد و به نوعی می‌خواهد دیگر توسعه‌دهندگان را تهدید کند که وقتی با اپل رقابت کنید چه اتفاقی می‌افتد.

تیم سوئینی، مدیرعامل اپیک گیمز، بازگرداندن حساب این شرکت را به‌عنوان یک پیروزی بزرگ برای حاکمیت قانون اروپا، برای کمیسیون اروپا، و برای آزادی بیان توسعه‌دهندگان در سراسر جهان توصیف کرد.

اپیک گیمز و اپل سال‌هاست درگیر اختلافات حقوقی در مورد جایگاه این شرکت بازی‌های ویدیویی در اپ استور iOS هستند. اپیک گیمز در سال 2020 از اپل شکایت کرد و مدعی شد که با ممنوع کردن برنامه‌های شخص ثالث مانند فروشگاه اپیک گیمز در دستگاه‌هایش، انحصارطلبی می‌کند.

فروشگاه اپیک گیمز یک فروشگاه آنلاین است که به کاربران امکان خرید بازی از طیف وسیعی از توسعه‌دهندگان را می‌دهد. در سال جاری، اپل شروع به انطباق با حکم دادگاه کرد که به توسعه‌دهندگان برنامه اجازه می‌داد به روش‌های پرداخت خارج از سیستم iOS لینک برقرار کنند. این تغییر به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا کارمزد 30 درصدی اپ استور را محدود کنند، اما همچنان اپل به ازای هر خرید کمیسیون دریافت می‌کند.