Web Analytics Made Easy - Statcounter

اپل آپدیت iOS 17.5.1 را برای رفع باگ مهم منتشر کرد

آپدیت جدید iOS برای رفع اشکالی که باعث بازگشت عکس‌های پاک شده به گالری گوشی می‌شد، منتشر شد.
iOS 17.5.1 - آی او اس نسخه ۱۷/۵/۱

آپدیت iOS 17.5 که هفته گذشته منتشر شد، باعث می‌شود برخی از عکس‌های حذف شده حتی پس از ریست فکتوری دوباره ظاهر شوند؛ برای رفع این مشکل، اپل iOS 17.5.1 را با رفع این باگ عرضه کرده است.

در سیستم عامل iOS، عکس‌های حذف شده 30 روز در پوشه Recently Deleted قبل از ناپدید شدن باقی می‌مانند و پس از آن حذف می‌شوند. طبیعتا کاربر انتظار دارد که یک فایل حذف شده به همین شکل باقی بماند. به همین دلیل قابل درک است که مردم هفته گذشته وقتی عکس‌هایی که سال‌ها پیش پاک‌شده را به طور ناگهانی در آیفون‌شان دیدند، عصبانی شدند.

این موضوع باعث بروز نگرانی‌های حفظ حریم خصوصی شده است و سؤالات زیادی را در مورد اینکه اپل چگونه داده‌های عکس‌ها را ذخیره می‌کند و اینکه آیا دارندگان آیفون واقعاً می‌توانند اعتماد کنند که داده‌های حذف شده آنها واقعاً حذف شده است، ایجاد می‌کند. توضیحات دقیق اپل حداقل روشن می‌کند که چرا این باگ رخ داده است، چه کاری برای رفع آن انجام شده است و این شرکت چه کاری انجام می‌دهد تا اطمینان حاصل شود که این مشکل دوباره تکرار نمی‌شود. با این حال، اپل به این موضوع هنوز پاسخی نداده است.

اپل در یادداشت‌های انتشار iOS 17.5.1 اعلام کرد:«این به‌روزرسانی رفع باگ مهمی را ارائه می‌کند و به یک مشکل نادر که در آن عکس‌هایی که با مشکل پایگاه داده مواجه شده‌اند و حتی در صورت حذف شدن، می‌توانند دوباره در بخش Photos ظاهر شوند، رسیدگی می‌کند.»

این توضیحات بسیار مبهم به نظر می‌رسد و توضیح دقیق اپل از زمانی که برخی از کاربران گزارش داده اند تصاویری را مشاهده کرده‌اند که سال‌ها پیش حذف شده‌اند، ضروری به نظر می‌رسد. به هر حال، اگر یک آیفون با سیستم عامل iOS 17.5 دارید، می‌توانید برای رفع این باگ حساس، iOS 17.5.1 را با رفتن به منوی Settings > General > Software Update دانلود کنید.