Web Analytics Made Easy - Statcounter
آی او اس 16 - آیپد او اس 16

اپل سومین نسخه عمومی بتای iOS 16 و iPadOS 16 را معرفی کرد

اپل امروز سومین بتای iOS 16 و iPadOS 16 را برای آزمایش‌کنندگان عمومی عرضه کرد و روند آزمایش بتای iOS 16 را برای عموم مردم امکانپذیر کرد. این نسخه دو هفته پس از دومین بتا عمومی می‌آید و با پنجمین بتای توسعه دهندگان مطابقت دارد.

آزمایش‌کنندگان بتای عمومی که در برنامه آزمایشی رایگان اپل ثبت‌نام کرده‌اند، می‌توانند پس از نصب گواهی مناسب از بخش Public Beta در وبسایت اپل، نسخه‌های بتا iOS 16 و ‌iPadOS 16 را به صورت آنلاین دانلود کنند.

ویژگی‌های جدید نسخه بتای iOS 16

iOS 16 در این نسخه یک صفحه قفل بازبینی شده با والپیپرهای قابل تنظیم، زمان و ویجت‌ها را ارائه می‌کند، به‌علاوه اعلان‌ها به‌روزرسانی شده‌اند تا از پایین نمایشگر وارد شوند. صفحه‌های قفل چندگانه پشتیبانی می‌شوند و می‌توانند با حالت‌های فوکوس مرتبط شوند.

آی او اس 16

برنامه Messages از ویرایش و حذف پیام‌ها و همچنین علامت گذاری پیام های خوانده نشده پشتیبانی می‌کند. SharePlay دیگر محدود به FaceTime نیست، بنابراین می‌توان از پیام‌ها برای ارتباط بین افرادی که محتوا را با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند استفاده کرد. تماس‌های FaceTime را می‌توان از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کرد و اپلیکیشن Health یک ویژگی دارویی جدید برای بررسی ویتامین‌ها و داروهای مصرفی شما به دست می‌آورد.

اپل در حال جایگزینی گذرواژه‌ها با Passkeys است و سافاری اکنون از Shared Tab Groups برای همکاری پشتیبانی می‌کند. در برنامه Mail، می‌توانید ایمیل‌ها را برنامه‌ریزی کنید، ارسال را لغو کنید و برنامه Maps از مسیریابی چند مرحله‌ای پشتیبانی می‌کند.

iCloud Shared Photo Library راه مناسبی برای اشتراک‌گذاری عکس‌ها با اعضای خانواده ارائه می‌دهد و Apple Pay Later به کاربران اجازه می‌دهد تا برای خریدهای Apple Pay با اقساط بدون هزینه پرداخت کنند.

ویژگی‌های جدید نسخه بتای iPadOS 16

در نسخه جدید سیستم عامل آیپد، ‌iPadOS 16 یک اپلیکیشن Weather و یک سیستم چند وظیفه‌ای جدید به نام Stage Manager را ارائه می‌کند، اما این فقط مخصوص آیپدهایی با تراشه‌های اختصاصی اپل است.

آیپد او اس 16

پنجمین نسخه بتای توسعه‌دهنده iOS 16، درصد باتری را به نوار وضعیت آیفون‌هایی که دارای ناچ بار هستند، اضافه کرد، به علاوه صداهای جدیدی را برای مکان‌یابی آیفون از طریق Find My یا Apple Watch و یک بخش نمایش تصویر برای پخش‌کننده موسیقی در لاک‌اسکرین معرفی کرد.