Web Analytics Made Easy - Statcounter
اختلاف تلگرام و اپل

اپل جلوی برخی تغییرات در آخرین آپدیت تلگرام را گرفته است

به نظر می‌رسد اختلافات تلگرام و اپل بر سر انتشار این برنامه در iOS پایان نخواهد داشت
به نظر می‌رسد اختلافات تلگرام و اپل بر سر انتشار این برنامه در iOS پایان نخواهد داشت

تلگرام بالاخره آپدیت جدید خود در iOS را روز جمعه منتشر کرد، تنها یک روز پس از آن که پاول دوروف، مدیر عامل و بنیانگذار تلگرام، اعتراض کرد که این آپدیت به مدت دو هفته بدون توضیح در وضعیت «در حال بررسی» توسط اپل بوده است. به گفته دوروف، این به‌روزرسانی مملو از ویژگی‌های مربوط به ایموجی است، اما یکی از اصلی‌ترین آن‌ها در iOS کنار گذاشته شده است، زیرا اپل به طور خاص درخواست حذف آن را داده است.

دوروف: حذف قابلیت تله‌موجی از سوی اپل عجیب است!

دوروف روز جمعه در کانال تلگرامی خود نوشت: «پس از پوشش رسانه‌ای گسترده پست قبلی من، اپل از ما درخواست کرد تا با حذف ویژگی تله‌موجی (Telemoji) به روز رسانی در انتظار تلگرام ما را تایید کند. (تله‌موجی نسخه‌های انیمیشنی با کیفیت بالاتر از ایموجی استاندارد است که تلگرام آن را معرفی کرد.) این یک حرکت عجیب از طرف اپل است، زیرا تله‌موجی بُعد کاملاً جدیدی را نسبت به ایموجی‌های استاتیک می‌آورد و پلتفرم آن‌ها را به میزان قابل توجهی بهبود می‌بخشید.»

تله‌موجی‌ها بسیار سرگرم‌کننده به نظر می‌رسند اما گویا اپل با شرکت دیگری که طراحی‌هایش را به این شکل تغییر داده است، مشکل پیدا کرده است، به همین دلیل است که از تلگرام خواسته است تله‌موجی را از به‌روزرسانی حذف کند.

قابلیت تله موجی تلگرام

آپدیت تلگرام قابلیت‌های جدید دیگری نیز دارد

با این حال، این به‌روزرسانی همچنان با سایر بهبودهای ایموجی بارگذاری شده است. کاربرانی که مشترک سرویس پریمیوم پنج دلاری تلگرام هستند، می‌توانند ایموجی‌های سفارشی خود را در چت‌های خود استفاده کنند؛ تلگرام برای شروع 10 پکیج سفارشی با بیش از 500 ایموجی ارائه می‌دهد. کاربران رایگان نیز می‌توانند هر یک از ایموجی‌های متحرک را ببینند و از آن‌ها در پیام‌های ذخیره شده خود استفاده کنند.

تلگرام همچنین با ایجاد تب‌های جداگانه برای استیکرها، گیف‌ها و ایموجی‌ها، پنل استیکر را در iOS به روز کرده است، همانند آنچه پیش از این در اندروید، دسکتاپ یا وب صورت گرفته بود. لیست کامل این آپدیت‌ها را می‌توانید در وبلاگ تلگرام بخوانید.

قابلیت‌های بیشتری در راه است

دوروف می‌گوید: «در چند هفته آینده، تلگرام به کاربران اجازه می‌دهد هر ایموجی را به عنوان ری‌اکشن پیام استفاده کنند، البته این ویژگی در آغاز فقط برای کاربران پریمیوم خواهد بود. من معتقدم که ری‌اکشن‌ ایموجی‌ها واقعاً خوب هستند و هر چه روش‌های بیشتری برای استفاده از ایموجی‌ها وجود داشته باشد، بهتر است.»