Web Analytics Made Easy - Statcounter

دستگاه‌های اپل برای رفع نقص امنیتی فورا آپدیت شوند

اپل برای رفع نقص امنیتی سیستم‌عامل‌های خود به‌روزرسانی منتشر کرد. این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که این مشکل «ممکن است به طور فعال مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد»، به این معنی که هکرها می‌توانند از این مشکل برای دسترسی به دستگاه‌های اپل استفاده کنند.

اپل این به‌روزرسانی‌های امنیتی را برای مک‌او‌اس ونتورا و آخرین محصولات آیفون و آیپد منتشر کرد. طبق وب‌سایت به‌روزرسانی‌های امنیتی اپل، قرار بود به‌روزرسانی‌های امنیتی برای سیستم‌عامل‌های اپل تی‌وی و اپل واچ نیز منتشر شود، اما هنوز جزئیاتی در زمان انتشار منتشر نشده است. با این که نقص‌های امنیتی بسته به دستگاه‌های متفاوت است، وب‌کیت، موتور متن‌باز مرورگر آن، علت رایج نقص‌های امنیتی بوده است.

iOS 16.3.1

اپل جزئیات نقص امنیتی سیستم‌عامل‌هایش را اعلام نمی‌کند

سخنگوی اپل اسکات رادکلیف اعلام کرد که اپل جزئیات بیشتری در مورد این اکسپلویت‌ها منتشر نمی‌کند.

این شرکت از شینرو چی از آزمایشگاه پانگو، ند ویلیامسون از گوگل‌پراجکت‌زیرو، ونچائو لی و شیائولانگ بای از گروه علی‌بابا و یک محقق ناشناس برای یافتن این نقص‌ها تقدیر کرد.

اگرچه انتشار این وصله‌های امنیتی غیرمعمول نیست، اما به‌روز نگه داشتن این دستگاه‌ها کاملا ضروری است و می‌تواند به محافظت از کاربران در برابر قربانی شدن در حمله کمک کند. اپل معمولاً جزییات یک اکسپلویت را تا زمانی که وصله امنیتی کافی در دسترس عموم قرار نگیرد، فاش نمی‌کند. در شهریورماه نیز این شرکت وصله‌های مشابهی را برای کاربران آیپد، آیفون و مک‌او‌اس منتشر کرده بود.

آی تی جو بستری جهت اطلاع رسانی، مدیریت و برگزاری وبینارهای تخصصی و آموزشی شما