Web Analytics Made Easy - Statcounter

از عینک AR (واقعیت افزوده) اپل تا سال 2025 خبری نخواهد بود

فعلاً خبری از عینک واقعیت افزوده اپل نخواهد بود ولی هدست‌های واقعیت افزوده این شرکت احتمالاً در سال آینده تولید انبوه خواهند شد
عینک واقعیت افزوده اپل

طبق گزارش‌ها اولین هدست AR (واقعیت افزوده) اپل به کندی در حال توسعه است و احتمالاً تا پایان 2023 به بازار برسد ولی در مورد عینک‌های AR چندین سال طول خواهد کشید تا نخستین نسخه عرضه شود.

فناوری‌های بنیادین عینک واقعیت افزوده هنوز در دسترس نیست

دلیل این تأخیر روشن است؛ برای رسیدن به فناوری عملی عینک‌های واقعیت افزوده هنوز سال‌ها فاصله باقی مانده است. کوچک‌سازی اجزای ضروری، فناوری باتری مناسب، لنزها، پشتیبانی نرم‌افزاری و قابلیت تأمین تولید، مواردی هستند که باید پیشرفت کنند بنابراین اکنون به هیچ وجه بهترین زمان برای عرضه این محصول نیست.

علاوه بر این، در مورد نوع نرم افزاری که با این عینک‌های واقعیت افزوده استفاده می‌شود، اطمینان وجود ندارد. با توجه به اینکه پیش‌بینی می‌شود هدست AR روی xrOS کار کند، این عینک ممکن است از نسخه متفاوتی از این سیستم عامل استفاده کند. این واقعیت که این محصول هنوز در مرحله نمونه اولیه است، دلیل کمبود اطلاعات در مورد آن است.

هدست‌های اپل تا زمان ساخت عینک‌های AR روانه بازار خواهند شد

با این حال اپل برای تولید انبوه اولین هدست AR در مارس 2023 برنامه ریزی کرده است. قبل از اینکه اپل قصد داشته باشد یک عینک با قابلیت واقعیت افزوده را برای عموم عرضه کند، مطمئناً شاهد چندین ارتقاء در هدست‌های آن خواهیم بود. گورمن فکر می‌کند که اپل تلاش می‌کند با عرضه هدست‌ها راه‌حلی برای فاصله زمانی عرضه عینک‌ها ارائه کند.

اپل به جای اینکه تا زمانی که ساخت عینک واقعیت افزوده واقعی امکان‌پذیر باشد (سال 2025 یا حتی بیشتر) متوقف شود، مسیر عملی را در پیش خواهد گرفت و محصولی را عرضه خواهد کرد که بهترین فناوری واقعیت ترکیبی (MR) را ارائه می‌دهد. به نظر می‌رسد این تصمیم درستی برای اپل باشد، به خصوص با توجه به اینکه نمی‌خواهد بازار سخت‌افزاری مهمی را به متا واگذار کند.