Web Analytics Made Easy - Statcounter

قیمت نبشی | (سایز و ضخامت متفاوت) به روز در سایت شهرآهن

مجموعه ی آهن آلات شهر آهن عرضه کننده آهن آلات ساختمانی و صنعتی آماده ارائه هرگونه خدمات تخصصی و مشاوره در این زمینه می باشد. جهت دریافت پاسخ سوالات خود کافیست با کارشناسان این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

به طور قطع کمتر کسی است که نام نبشی را نشنیده باشد، زیرا این محصول یکی از پرکاربردترین قطعات فلزی مورد استفاده در صنایع مختلف از جمله ساختمان‌سازی است. این مقطع فولادی در کنار قطعاتی همچون ناودانی و سپری بسیار گسترده در ساخت‌وساز استفاده می‌شوند. به همین دلیل قیمت نبشی در هر پروژه صنعتی و ساختمانی بسیار مهم و قابل توجه است و روی هزینه نهایی پروژه تاثیر می‌گذارد. از آنجایی که نبشی در دسته قطعات فلزی قرار می‌گیرد، عوامل موثر بر قیمت آهن و فولاد نیز روی آن تاثیر زیادی دارند.

در این مطلب به بررسی پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت این محصول در سایزها و ضخامت‌های گوناگون پرداخته شده است. این اطلاعات به شما برای پیش‌بینی و اطلاع از قیمت این قطعه کمک می‌کند.

قیمت نبشی

نبشی‌ها انواع مختلفی دارند که هر یک از آن‌ها متناسب با کاربری خود ویژگی‌های خاصی دارند. مبلغ نهایی قیمت نبشی تحت تاثیر عوامل متعددی از جمله موارد زیر است:

·        سایز انواع نبشی: بر همگان مبرهن است که با افزایش سایز نبشی‌ها، قیمت آن‌ها هم بیشتر می‌شوند.

·        ضخامت نبشی: ضخامت فاکتوری است که موجب افزایش کیفیت، قدرت و مقاومت نبشی می‌شود. این خصیصه تاثیر مستقیمی روی قیمت انواع نبشی دارد.

·        وارداتی بودن نبشی یا تولید در داخل کشور: انواع نبشی که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممکن است که از کشورهای دیگری همچون روسیه و اوکراین وارد ایران شوند. مسلما قیمت مقاطع فولادی وارداتی نسبت به نمونه‌های تولید داخل کشور بیشتر است.

·        نوع نبشی: نبشی‌ها در دو نوع فابریکی و پرسی تولید می‌شوند. نبشی‌های فابریکی علاوه بر اینکه کیفیت بالاتری نسبت به انواع پرسی دارند، قیمت بیشتری نیز در بازار دارند.

·        جنس نبشی: کارخانجات مختلف تولیدات خود را از مواد گوناگونی مانند پلاستیک، آلومینیوم، استنلس استیل، PVC و فولاد می‌سازند. هر یک از این محصولات در بازار به قیمت‌های متفاوتی یافت می‌شوند.

·        تغییرات قیمت ارز: نوسانات ارز در کشور روی قیمت بسیاری از محصولات موجود در بازارهای مختلف به ویژه کالاهای وارداتی تاثیر می‌گذارد. البته حتی اگر نبشی‌ مورد نظر توسط کارخانجات ایرانی تولید شود، باز هم متاثر از تغییرات قیمت ارز است. زیرا به طور کلی قیمت مواد اولیه و هزینه‌های جاری تولید همچون قیمت نیروی انسانی به نوسانات ارز وابسته و در تعیین قیمت نهایی نبشی تاثیرگذار هستند.

اگر قصد خرید پروفیل‌های فولادی را دارید، باید با انواع سایزبندی نبشی و کاربردهای آن‌ها آشنایی داشته باشید. برای استعلام روزانه قیمت نبشی یا خرد آن می‌توانید به وب‌سایت شهرآهن مراجعه کنید.

 انواع سایز و ضخامت نبشی

نبشی‌ها از لحاظ ظاهری و طول بال‌ها به دو دسته نبشی‌های بال مساوی و نبشی‌های بال نامساوی تقسیم می‌شوند. برای نامگذاری این محصولات توجه به دو مشخصه مهم است:

·        طول بال‌های نبشی.

·        ضخامت بال‌های نبشی.

برای نامگذاری این محصول از حرف L استفاده می‌شود که به دنبال آن طول بال‌ها و ضخامت آن‌ها می‌آید. البته اگر زاویه بین دو بال با یکدیگر 45 درجه باشد، برای نامگذاری نبشی از حرف V کمک می‌گیرند. برای مثال عبارت L 30*30*3 نشان‌دهنده نبشی بال مساوی با طول بال‌ 30 میلیمتر و ضخامت 3 میلیمتر است. البته در صورتی که طول بال‌های نبشی یکسان باشد، برای نامگذاری آن ممکن است که تنها طول یک بال ذکر گردد. برای نمونه L 50*6 نبشی با بال مساوی به طول 50 و ضخامت 6 میلیمتر است.

مقدار ضخامت و اندازه بال‌ها روی وزن نبشی نیز تاثیرگذار هستند. در واقع هر چقدر ضخامت نبشی و اندازه بال‌ها بیشتر باشند، وزن نبشی نیز بیشتر خواهد شد. برای مثال نبشی با مشخصات 50*50*3 وزن کمتری در مقایسه با 50*50*4 دارد.

در جدول سایزبندی آهن‌آلات اشتال، طول استاندارد برای نبشی بال مساوی یا نامساوی 6 الی 12 متر است. این در حالی است که در این جدول برای ضخامت و اندازه بال‌های نبشی اندازه دقیق و مشخصی تعیین نشده است. زیرا میزان استاندارد این دو مولفه به کاربری مورد نظر خریداران بستگی دارد. برای مثال بهتر است که برای استفاده‌های صنعتی نبشی با ضخامت کم مورد استفاده قرار گیرد.

در کل در جدول اشتال ضخامت نبشی‌های بال مساوی از 3 الی 28 میلی‌متر متغیر است. همچنین این مشخصه برای نبشی‌های بال نامساوی بین 3 الی 16 میلیمتر عنوان شده است. در این جدول اندازه بال نیز برای انواع نبشی بال مساوی از 20 الی 200 میلیمتر ذکر شده، اما اندازه بال‌ها در نبشی‌های بال نامساوی بین 20 الی 250 میلیمتر است. شهر آهن از سال 1387 به عنوان تامین کننده ی تیرآهن، نبشی، میلگرد، پروفیل، ورق ، … در حال فعالیت می باشد. یکی از اهداف اصلی این مجموعه آسان تر کردن شرایط خرید برای مشتریان است. جهت اطلاع از قیمت آهن آلات ساختمانی و صنعتی از جمله قیمت پروفیل و نبشی  شرایط خرید با کارشناسان شهر آهن تماس بگیرید.

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.