Web Analytics Made Easy - Statcounter

اندروید 15 می‌تواند عمر باتری گوشی را تا 3 ساعت بهبود ببخشد

اندروید ۱۵ و بهبود عمر باتری - android 15 and battery improvement

گوگل در هفته گذشته رویداد I/O 2024 حرف‌های زیادی برای گفتن داشت، از جمله اخبار متعددی در مورد اندروید 15 که در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا به سر می‌برد. یکی از مهم‌ترین نکات در مورد سیستم عامل اندروید جدید این است که می‌تواند عمر باتری گوشی هوشمند را به شکل قابل توجهی افزایش دهد.

دیو برک (Dave Burke) معاون بخش مهندسی اندروید در مورد برخی از جزئیات دقیق اندروید 15 اظهار نظر کرده است.

به گفته بورک، به لطف برخی بهینه‌سازی‌های زیرمجموعه، دستگاه‌هایی که اندروید 15 دارند، می‌توانند تقریباً 50 درصد سریع‌تر از دستگاه‌های دارای اندروید 14 به حالت کم‌مصرف تغییر کنند و این موضوع پتانسیل آن را دارد که منجر به صرفه‌جویی قابل توجهی در عمر باتری شود.

برک ادامه داد که در برخی از دستگاه‌هایی که گوگل آزمایش کرده بود، سه ساعت بیشتر بین شارژ باتری‌ها مشاهده می‌شد. به این معنی که اگر با اندروید 14 تا غروب شارژ گوشی تمام می‌شد، اما با آزمایش اندروید 15 تا پایان شب شارژ داشت.

البته، این تضمینی نیست که به محض اینکه اندروید 15 به گوگل پیکسل 8 یا سامسونگ گلکسی S24 وارد شود، فوراً شاهد افزایش باتری سه‌ساعته باشیم. با این حال، این نشانه امیدوارکننده‌ای است که به‌روزرسانی نرم افزار به طور قابل ملاحظه‌ای کارایی را بهبود خواهد بخشید.

نسخه نهایی و عمومی اندروید 14 در اکتبر 2023 (مهر 1402) عرضه شد و احتمالاً گوگل امسال هم همین برنامه زمانی را دنبال خواهد کرد و سیستم‌عامل درست در زمان عرضه پیکسل 9 به دستگاه‌ها عرضه خواهد شد.

گوگل به طور رسمی برخی از ویژگی‌های جدید اندروید 15 را معرفی کرده است و برخی ویژگی‌ها، مانند امکان ارسال پیامک ماهواره‌ای، در سورس کد این سیستم عامل مشاهده شده‌اند اما هنوز به طور رسمی معرفی نشده‌اند.