Web Analytics Made Easy - Statcounter
Alibaba Cloud پس از 11 سال فعالیت بالاخره به سوددهی رسید

افزایش مراکز داده علی بابا کلود در اروپا

علی بابا کلود، غول چینی رایانش ابری، سومین مرکز داده خود را با سیستم سرمایش هوای طبیعی در فرانکفورت آلمان افتتاح کرده است. این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد که تأسیسات جدید را برای «پشتیبانی از تقاضاهای رو به رشد تحول دیجیتال از سوی مشتریان در سراسر اروپا» راه‌اندازی کرده است؛ با این حال مشخصات فنی این مرکز داده از سوی علی بابا اعلام نشده است.

ریموند ما (Raymond Ma)، مدیر کل بخش اروپایی علی بابا کلود می‌گوید: «راه‌اندازی سومین مرکز داده در آلمان به تعهد ما برای خدمت به بازارهای محلی آلمان و اروپا تأکید می‌کند. ما با ارائه نوآوری‌ها و راهکارهای رقابتی که الزامات امنیتی و انطباقی را برآورده می‌کند، در ماموریت خود مصمم هستیم که از نیازها و تقاضاهای تحول دیجیتال مشتریان خود پشتیبانی کنیم.»

این شرکت همچنین اظهار داشت که مرکز داده جدید دارای بخش سرمایش و خنک‌کننده رایگان از طریق کولرهای خشک است (با استفاده از هوای طبیعی خنک محیط به جای تبرید مکانیکی). انتظار می‌رود میزان سرمایش رایگان برای این مرکز به بیش از 7000 ساعت در سال برسد.

علی بابا اعلام کرده که این سایت با استانداردهای امنیتی آلمان یا همان «کاتالوگ کنترل‌های انطباق با رایانش ابری (C5)» انطباق دارد.

این شرکت نخستین بار در سال 2016 یک مرکز داده فرانکفورت را در توافقی با ودافون آلمان راه‌اندازی کرد. امسال علی بابا یک مرکز داده را در بانکوک، تایلند راه‌اندازی کرد. این شرکت در حال حاضر 27 منطقه و 84 منطقه در دسترس را در سراسر جهان اداره می‌کند. بانکوک یک منطقه در دسترس را ارائه می‌دهد.