Web Analytics Made Easy - Statcounter
علی بابا کلود - شل - alibaba cloud - shell

علی بابا کلود برای سرمایش مایع مراکز داده خود با شرکت شل همکاری می‌کند

علی بابا کلود از این پس از مایع خنک‌کننده شرکت پتروشیمی شل (Shell) در مراکز داده‌اش استفاده خواهد کرد، طبق این قرارداد متقابلاً شل از خدمات ابری، کلان‌داده و هوش مصنوعی علی بابا استفاده می‌کند.

علی بابا کلود پس از قطعی بزرگ اخیر، در حال بهبود سیستم‌های سرمایشی مراکز داده است

این اولین قرارداد بزرگ از زمان تغییر مدیرعامل در علی بابا کلود است که به دلیل قطعی بزرگ سال جاری که ناشی از نقص سیستم سرمایشی بود، انجام شد.

علی بابا در دسامبر 2022 در هنگ کنگ دچار یک قطعی گسترده و 24 ساعته شد که ناشی از خرابی سیستم‌های سرمایشی در مرکز داده‌ای بود که توسط شرکت PCCW اداره می‌شد؛ اپراتوری که اخیراً توسط شرکت دیجیتال بریج خریداری شد و با مراکز داده ونتیج ادغام شد.

این قطعی، منطقه هنگ کنگ علی بابا کلود را کاملاً از دسترس خارج کرد و نهایتاً منجر به این شد که دانیل ژانگ، مدیرعامل علی بابا کنترل مستقیم واحد ابری را در دست بگیرد و جف ژانگ جیانفنگ، رهبر سابق بخش ابری از سمت خود کناره‌گیری کند.

قرارداد با شل به عنوان یک مشارکت استراتژیک بلندمدت اعلام شد، شل به علی بابا در تحول انرژی و علی بابا کلود به دیجیتالی‌سازی شل کمک خواهد کرد.

علی بابا پیش از این مایع خنک‌کننده اختصاصی خود استفاده می‌کرد

علی بابا از زمانی که در سال 2017 اعلام کرد در حال توسعه فناوری سرمایش غوطه‌وری خود است، پنج سال است که از خنک کننده مایع در مراکز داده خود استفاده می‌کند اما حالا تصمیم گرفته است که به تولیدات این شرکت پرآوازه حوزه نفت و پتروشیمی روی بیاورد. این دو شرکت علاوه بر تأمین مایع خنک‌کننده و خدمات ابری به طور مشترک «راهکارهای دیجیتالی‌سازی دوست‌دار محیط‌زیست» را به شرکت‌ها ارائه خواهند داد.