Web Analytics Made Easy - Statcounter

مزایا و اهمیت نرم افزار ناوگان | نیک آوازه

ما می‌دانیم که مدیریت ناوگان می‌تواند یک کار دشوار باشد؛ زیرا در هر ناوگان، دارایی‌هایی وجود دارد و شما باید همیشه مکان آن‌ها دارایی‌ها را بدانید.به علاوه اینکه خطر دزدیده شدن، گم شدن یا سرقت دارایی وجود دارد. دارایی‌ها نقش مهمی در رشد کلی سازمان ایفا می‌کنند.همچنین مهم است که جزئیات هر دارایی ثبت شود، مانند زمانی که یک دارایی را خریداری کرده اید، زمانی که به تعمیر و نگهداری نیاز است و زمانی که نیاز به تعویض یک دارایی خاص دارید. در این مواقع است که نرم افزار ناوگان وارد عمل می شود!

ما می‌دانیم که مدیریت ناوگان می‌تواند یک کار دشوار باشد؛ زیرا در هر ناوگان، دارایی‌هایی وجود دارد و شما باید همیشه مکان آن‌ها دارایی‌ها را بدانید.به علاوه اینکه خطر دزدیده شدن، گم شدن یا سرقت دارایی وجود دارد. دارایی‌ها نقش مهمی در رشد کلی سازمان ایفا می‌کنند.همچنین مهم است که جزئیات هر دارایی ثبت شود، مانند زمانی که یک دارایی را خریداری کرده اید، زمانی که به تعمیر و نگهداری نیاز است و زمانی که نیاز به تعویض یک دارایی خاص دارید. در این مواقع است که نرم افزار ناوگان وارد عمل می شود!

دارایی ناوگان چیست؟

دارایی ناوگان؛ دارایی یا تجهیزاتی است که یک شرکت در اختیار دارد و در عملیات خود برای ایجاد درآمد از آن استفاده می‌کند. دارایی‌های ناوگان؛ معمولاً به صورت دارایی، ماشین آلات و تجهیزات در ترازنامه ثبت می‌شوند.

ردیابی دارایی‌ها در یک ناوگان؛ با استفاده از چندین تکنیک و روش از جمله فناوری جی پی اس صورت می‌گیرد.

ردیابی دارایی‌ها برای یک ناوگان مهم است، زیرا شما مسئول مکان یابی و جایگزینی دارایی‌های از دست رفته یا مفقود شده فیزیکی و همچنین دارایی‌هایی هستید که به پایان چرخه عمر خود رسیده اند.

مزایا و اهمیت نرم افزار ناوگان

برخی از مزایای اصلی نرم افزار ناوگان در زیر آورده شده است:

 • حداکثر بازده دارایی

همانطور که قبلاً به شما گفتیم، یک دارایی به طور مداوم از طریق سیستم نظارت می‌شود تا عمر آن افزایش یابد و زمانی که دارایی به درستی کار می کند؛ بازگشت سرمایه را نیز افزایش می دهد.

 • تعمیر و نگهداری برنامه ریزی شده

این یکی از مهم ترین مزایا و ویژگی‌هایی است که از طریق آن می‌توانید فرآیند تعمیر و نگهداری را برنامه ریزی کنید. همانطور که همه ما می‌دانیم، یک خرابی غیرمنتظره می‌تواند برای یک شرکت بسیار خطرناک باشد و می تواند بر تجارت شما ضربه ایجاد کند. با این حال، نرم افزار ناوگان می‌تواند به شما برای این عمل کمک کند.

 • تصمیم گیری موثر

وقتی تمام اطلاعات حیاتی را در اختیار دارید؛ این عامل می‌تواند به شما در تصمیم گیری‌ها موثر؛ کمک کند. در اینجا یک مثال آورده شده است، مثلا یک ماشین به درستی کار نمی‌کند و فرآیند تعمیر و نگهداری را  بیشتر از آنچه نیاز است؛ انجام می دهید، در این صورت می توانید از طریق نرم افزار ناوگان تصمیم بهتری بگیرید که آیا این دارایی باید تعویض شود یا نه.

 • ردیابی دارایی

ردیابی دارایی‌های فیزیکی یک شرکت، یک کار بزرگ و حیاتی است. نرم افزار ناوگان می تواند راهی عالی برای افزایش بهره وری عملیاتی و کاهش هزینه‌ها باشد. زمانی را تصور کنید که توانایی نظارت آسان و کارآمد بر هر دارایی‌های فیزیکی ناوگان خود را دارید.

این مطلب را هم بخوانید: چگونه می‌توان حرکت دارایی‌های ثابت را در مکان‌های مختلف؛ توسط سامانه ردیابی پیگیری کرد؟

 • حذف کاغذ بازی و خطای انسانی

از آنجایی که همه عوامل در نرم افزار ناوگان بر اساس ابرداده مدیریت می شود، استفاده از روش‌های سنتی که منجر به اشتباهات انسانی است؛ کمتری می‌شود. همچنین اسناد و داده های دیجیتال را می توان به راحتی جستجو و ذخیره کرد.

 • استفاده مولد از دارایی‌ها

در شرکت‌های بدون نرم افزار ناوگان، ممکن است در گزارش‌دهی، مشاهده و نتیجه‌گیری اشتباهاتی در واحدهای عملیاتی اتفاق بیوفتاد؛ در حالی که استفاده از نرم افزار ناوگان، به مراقبت از ایجاد  این نوع خطرات کمک می‌کند. همچنین روش‌های غیر ضروری را حذف می‌کند و با تعیین منبع مناسب، میزان ریسک را کاهش می‌دهد و اثربخشی را بهبود می‌بخشد.

 • دارایی‌های گمشده را شناسایی کنید

صرف نظر از گم شدن یا از کار افتان، دارایی‌های گمشده همچنان در دیتاهای سازمان ثبت می‌شوند. اگر یک راستی‌آزمایی صحیح و دقیق دارایی را از طریق یک سیستم مدیریت ناوگان انجام دهید، می‌توانید دارایی‌های گمشده را به راحتی کشف کنید و حتی برای آینده؛ اگر حسابرسی به طور منظم انجام شود، هیچ دارایی گمشده ای وجود نخواهد داشت.

چرا ردیابی دارایی در نرم افزار ناوگان مهم است؟

در اینجا چند دلیل برای اهمیت ردیابی دارایی در نرم افزار ناوگان آورده شده است:

 • اطلاعات سریع دارایی از طریق تلفن همراه

زمانی که تمام داده‌ها را روی سیستم یا موبایل خود دارید؛ می‌توانید دارایی خود را به طور مؤثر و آسان مدیریت کنید. همچنین می‌توانید تجزیه و تحلیل داده‌ها را با جزئیات آن‌ها پیدا کنید و تصمیم بگیرید که چگونه می‌توانید روند آن‌ها را بهبود ببخشید و کدام فرآیند زمان‌بر است و چگونه زمان آن را کاهش دهید؛ به طوری که بتوان به طور همزمان بهره وری را نیز افزایش داد.

این مطلب را هم بخوانید: فواید استفاده از دستگاه‌های ردیابی GPS ناوگان

 • خدمات رسانی به مشتریان

هرچه سیستم خود را بیشتر بهبود بخشید، بدون شک مشتریان شما راضی تر خواهند شد، تولیدات به موقع انجام می‌شود و تحویل نیز بر اساس آن صورت می‌گیرد.

 • ارائه اطلاعات در زمان آنلاین

در زمان آنلاین؛ مکان دقیق یک دارایی را دریافت کنید، همچنین اطلاعات موثری در رابطه با اینکه چه کسی از آن دارایی استفاده می‌کند و چه مقدار دارایی ددر حال فعالیت است، داشته باشید.

بنابراین می توانید تصمیم بهتری بگیرید و کارمندان را در جریان عملیات‌های خود قرار دهید. همچنین می‌توانید دارایی‌های خود را از مکان دیگری مدیریت کنید وهیچ شانسی برای از دست دادن یا سرقت دارایی‌های خود، نخواهید داشت.

 • افزایش میزان بهره وری کسب و کار

شما می‌توانید عملیات خود را ساده کنید و مشکلات را قبل از تبدیل شدن به یک مشکل واقعی شناسایی کنید. برنامه ریزی بهتر و استفاده از منابع در عملیات، استفاده از سیستم ردیابی؛ مدیریت دارایی و موارد دیگر با کمک نرم افزار ناوگان امکان پذیر خواهد بود.

اگر مراقب دارایی‌های خود نباشید، فرآیند تعمیر و نگهداری غیرمنتظره؛ می‌تواند مشکل بزرگی برای شما ایجاد کند وهمانطور که می‌دانیم؛ می تواند ضرر بزرگی به تجارت وارد کند؛ زیرا یک خرابی اضطراری می‌تواند مانعی در روند عملیات شما ایجاد کند.

از طریق نرم افزار ناوگان، اعلان‌ها و هشدارهای مربوط به فرآیند تعمیر و نگهداری را به طور منظم دریافت می‌کنید، طول عمر دارایی‌های خود را افزایش می‌دهید و از خرابی‌های غیرمنتظره، نجات می‌یابید.

این مطلب را هم بخوانید: چرا انتخاب نرم افزار مدیریت ناوگان نیک آوازه؟

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.