Web Analytics Made Easy - Statcounter

با رکورددار تولید نهال در یاسوج آشنا شوید

«برتر نهال بزرگترین تولید کننده‌ی نهال گردو و میوه در ایران»

آیا تا به حال به احداث باغ میوه به‌عنوان راهی برای اشتغال زایی و کسب درآمد در شهر یاسوج اندیشیده اید؟ آیا به نظر شما می‌توان از باغ میوه در این شهر طوری بهره برداری کرد که علاوه بر ایجاد درآمد بتوان به آن به‌عنوان یک شغل برای خود و حتی افراد دیگر نگاه کرد؟

پاسخ تمامی این پرسش‌ها با قاطعیت مثبت است، امروزه بهره‌برداری از زمینه‌های مختلف در کشاورزی یکی از پر سود‌ترین کارها در تمامی نقاط دنیا به شمار می‌رود و اشتغال زایی در این زمینه نیز به‌عنوان اشتغالزایی پر سود و پر درآمد تلقی می‌شود.

اما باید بدانید که بهره برداری تجاری در زمینه‌های مختلف کشاورزی از جمله باغداری با کاشت ارقام قدیمی و بومی امکان پذیر نیست، با کاشت این ارقام شما تنها منابع آبی، خاک و سرمایه‌ی خود را برای سال‌ها هدر می‌دهید بدون اینکه بتوانید از آن‌ها بهره‌برداری مفید داشته باشید و حتی در زمینه‌ی اشتغال نیز درآمد آنها به حدی نیست که بتوانید به‌عنوان یک شغل به آن نگاه کنید و بنابراین باید به‌عنوان یک منبع درآمد جانبی روی آن حساب کنید و به فکر یک شغل با درآمد دیگر برای امرار معاش به ویژه در فصول غیر باردهی باشید.

ارقام تجاری و پر سود درختان میوه چه ارقامی هستند؟

در گام اول انتخاب ارقام تجاری و پرسود باید در نظر داشته باشید که هر نوع درخت میوه‌ای را که انتخاب می‌کنید باید بیشترین سازگاری را با شرایط آب و هوایی یاسوج داشته باشد، به‌عنوان مثال پسته از دسته پرسود‌ترین ارقام میوه است که کشور ما نیز به‌عنوان قطب تولید پسته در خاورمیانه شناخته می‌شود اما این میوه گزینه‌ی مناسبی برای کاشت در یاسوج نیست چرا که این نوع میوه به شرایط آب و هوای گرمسیری و خاک اغلب شوره‌زار احتیاج دارد.

در یاسوج شاید در برخی مناطق شرایط خاک شوره‌زار باشد به ویژه در مناطق پست اما این شهر به دلیل ارتفاع بالایی که از سطح دریا دارد دارای آب و هوای سردسیر است و برای کاشت ارقام میوه گرمسیری مناسب نیست.

درختان میوه‌ای مانند درختان میوه هسته‌دار، دانه‌دار، گردو و نهال بادام برای شهر یاسوج به واسطه‌ی شرایط آب و هوایی خاصی که دارد پیشنهاد می‌شود، در بین ارقام میوه خرید نهال گردو در یاسوج بسیار مورد توجه قرار گرفته است، و باغداران زیادی هستند که به ویژه در سال‌های اخیر به احداث باغات گردو در سطوح وسیع روی آورده‌اند.

ویژگی‌های ارقام درختان میوه پر سود و تجاری:

بعد از اینکه نوع میوه را با تحلیل بازار و شرایط اقلیمی یاسوج انتخاب کردید نوبت به انتخاب رقم مناسب می‌رسد و در این مرحله شما باید به فکر رقمی باشید که تجاری تر و پرسودتر باشد، رقمی تجاری است که ویژگی‌های زیر را داشته باشد.

  1. باردهی بالا در واحد هکتار داشته باشد: بسیاری از شما ممکن است حتی سطح زیر کشت زیادی را به دلیل محدودیت منابع مالی نتوانید تهیه کنید بنابراین باید رقمی را انتخاب کنید که حتی کاشت آن در سطح یک هکتار و کمتر نیز بتواند سود کافی برای شما به ارمغان بیاورد.

به‌عنوان مثال رقم گردو ژنوتیپ پالیز تیپ 9 رکورد باردهی منحصر به فرد و تا 16 تن در هکتار را در شرایط مساعد را به نام خود ثبت کرده، به نظر شما این رقم گردو نسبت به رقم گردو محلی که ممکن است در برخی موارد زیر یک تن باردهی در هکتار داشته باشد کدام یک تجاری تر است؟

  1. زود بازده باشد: ارقام درختان محلی که با پایه‌ی بذری تکثیر می‌شوند معمولا تعداد سال زیادی پس از کاشت نهال نیاز دارند تا به باردهی برسند اما ارقام تجاری برای تولید و باردهی هر چه سریعتر اصلاح شده‌اند و اکثر ارقام تجاری در کمتر از دو سال پس از کاشت نهال به باردهی می‌رسند، باغداران معمولا هزینه‌ی زیادی را بابت احداث باغ صرف می‌کنند و زودتر به ثمر نشستن درختان برای آنها اهمیت زیادی دارد.
  2. مقاوم باشد: نکته‌ای که در رابطه با ارقام تجاری باید به آن توجه داشت این است که این ارقام معمولا نسبت به شرایط نامساعد، آفات و بیماری‌ها حساس هستند بنابراین این ارقام را باید به صورت پیوندی روی پایه‌های مقاوم خریداری کنید تا علاوه بر باردهی مطلوب مقاومت بالایی نیز داشته باشند و سرمایه‌ی شما در اثر یک طغیان آفت و بیماری از دست نرود.

پیشنهاد ویژه‌ی ما برای خرید نهال میوه در یاسوج:

با توجه به شرایط عنوان شده در مطالب قبلی و در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی یاسوج ارقام میوه‌ای مانند سیب (ارقام: گرانی اسمیت، سیب زرد و قرمز لبنانی و سیب پالیز)، گلابی (ارقام: ویلیام دوشیز، گلابی بیروتی و گلابی بارتلت)، گیلاس (ارقام: زرد و قرمز ارومیه، بینگ آمریکایی و لامبرت)، گردو (ارقام: گردو فرنور پیوندی، ژنوتیپ پالیز با تیپهای مختلف و رقم گردو کانادایی) و بادام (آذر خوشه ای، بادام سنگی و بادام مامایی)، درختان میوه و ارقام مناسبی هستند که شما می‌توانید به‌عنوان رقم تجاری در باغ خود کاشته و از آنها بهره‌برداری تجاری کنید.

ارقام میوه تجاری را از کدام نهالستان در یاسوج تهیه کنیم؟

امروزه حتی در شهرهای کوچک نیز امکان دسترسی به نهالستان‌های بزرگ و بنامی مانند برتر نهال وجود دارد، شاید زمانی دسترسی به نهالستان در یاسوج که معتبر و بنام باشد دشوار بود اما امروزه با وجود خدمات اینترنتی و ایجاد بسنتر خرید و فروش اینترنتی که نهالستانهای مطرح کشور ایجاد کرده‌اند باغداران می‌توانند خرید خود را حتی از فواصل دور از محل نهالستان با خیال راحت انجام دهند.

شاید برای شما این سوال مطرح شو چگونه می‌توانید از کیفیت نهالی که با چشم خود ندیده اید اطمینان داشته و خرید کنید؟ سوال به جا و کاملا درستی است، نهالستانهای مطرح و بنام قبل از هر فروش نهال تمامی اقداماتی که لازم است تا اطمینان خاطر مشتریان فراهم شود را به صورت دریافت مجوز از سازمانهای مربوطه مانند جهاد کشاورزی و سازمان نظام مهندسی دریافت کرده‌اند و آنها را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مجوزها تنها قطعه‌ای برگه‌ی امضا شده نبوده و پشت دریافت هر یک مجوز سال‌ها تلاش و تجربه و مدیریت صحیح و همینطور آزمایشات گیاهپزشکی و اصلاح نباتی قرار دارد که در نهایت منجر به دریافت مجوز شده است، به‌عنوان مثال برای خرید نهال سالم شما باید گواهی تاییدیه‌ی سلامت را از نهالستان بخواهید، گواهی تاییدیه‌ی سلامت به وسیله‌ی متخصصان گیاهپزشک مورد تایید حفظ نباتات کشوری و پس از انجام آزمایشات لازم و صرف هزینه دریافت می‌شود.

بنابراین چنانچه نهالستانی را انتخاب کرده اید که تمامی مجوزهای لازم را با کد رهگیری معتبر در اختیار شما قرار می‌دهد می‌توانید با خیال راحت خرید خود را انجام داده و حتی پرداخت وجه را نیز از مسیرهای معتبر اینترنتی که این وبسایتها ایجاد کرده‌اند با اطمینان خاطر انجام دهید.

کلام آخر

برای خرید نهال گردو در یاسوج به نهال فروشی‌هایی مراجعه کنید که حتما مشاورانی را در اختیار شما قرار می‌دهند که می‌توانند به صورت رایگان و بدون پرداخت وجه راهنمایی‌های لازم را برای احداث یک باغ تجاری و به صرفه را در اختیار شما قرار دهند و بنابراین شما می‌توانید با بیان انتظار خود از باغداری و شرایطی که در اختیار دارید بهترین و مناسب‌ترین رقم درخت میوه را انتخاب کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به صفحه‌ی ما به آدرس www.bartarnahal.ir مراجعه کنید و یا با شماره تماسهای زیر با مشاوران ما در تماس باشید.

تماس با برتر نهال:

09144501003

09141832393

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.