Web Analytics Made Easy - Statcounter

عدم وجود کد ایران در اپل آیدی

عدم وجود کد ایران در اپل آیدی به چه دلیل است؟ از زمانی که سیستم عامل iOS 14 بر روی گوشی های آیفون به روزرسانی شد، یک سری قابلیت های جدید به آن اضافه شد. یکی از این قابلیت ها این بود که شما می توانستید با استفاده از شماره همراه خود کد تأییدیه دو مرحله ای برای اپل آیدی داشته باشید. اما انجام این کار در ایران امکان پذیر نیست. 

چرا اپل ایدی نمی تواند شماره تلفن ما را تأیید کند؟ 

ممکن است دلایل مختلفی وجود داشته باشد که چرا تاییدیه اپل آیدی در تلفن شما انجام نمی شود که بیشتر آن ها مربوط به تنظیمات تلفن شما هستند که ممکن است تأیید را مسدود کند یا مشکلات شبکه که از اتصال تلفن شما به سرور اپل ایدی جلوگیری می کند.

احراز هویت دو مرحله ای برای Apple ID

احراز هویت دو مرحله ای برای اطمینان از اینکه شما تنها فردی هستید که می توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید طراحی شده است. نکته مهم این است که چگونه احراز هویت دو مرحله ای کار می کند و چگونه احراز هویت دو مرحله ای در ایران قابلیت استفاده ندارد؟

احراز هویت دو مرحله ای و نبودن کد ایران در اپل آیدی

احراز هویت دو مرحله‌ای یک لایه امنیتی اضافی برای Apple ID شما است. بعد از خرید اپل ای دی ارزان از آیدی تاپ برای اطمینان از اینکه شما تنها کسی هستید که می‌توانید به حساب خود دسترسی داشته باشید، طراحی شده است. هنگامی که برای اولین بار با اپل آیدی خود در یک دستگاه جدید یا در وب وارد سیستم می شوید، به رمز عبور خود و کد تأیید شش رقمی نیاز دارید که به طور خودکار در دستگاه های مورد اعتماد شما نمایش داده می شود. 

تنها دانستن رمز عبور برای دسترسی به حساب کاربری شما کافی نیست. بنابراین احراز هویت دو مرحله ای به طور چشمگیری امنیت Apple ID شما و داده هایی را که با اپل ذخیره می کنید بهبود می بخشد.

کدام یک از قابلیت های اپل به این فرآیند احتیاج دارد؟

احراز هویت دو مرحله ای روش امنیتی پیش فرض برای اکثر اپل آیدی ها است. برخی از خدمات و ویژگی‌های اپل، مانند Apple Pay و Sign in with Apple، نیاز به احراز هویت دو مرحله‌ای دارند. توصیه می‌کنیم از احراز هویت دو مرحله‌ای استفاده کنید و اگر دستگاهتان از آن پشتیبانی می‌کند، از یک رمز عبور (یا رمز ورود به سیستم در مک) و Face ID یا Touch ID محافظت کنید.

با در دسترسی و حداقل سیستم مورد نیاز برای احراز هویت دو مرحله ای آشنا شوید

احراز هویت دو مرحله ای را برای Apple ID خود روشن کنید

اگر از احراز هویت دو مرحله‌ای برای Apple ID خود استفاده نمی‌کنید، می‌توانید آن را مستقیماً در دستگاه خود یا در وب روشن کنید:

1.  در iPhone، iPad یا iPod touch: خود به تنظیمات – نام خود – رمز عبور و امنیت بروید. روی Turn On Two-Factor Authentication ضربه بزنید. سپس روی Continue ضربه بزنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

2. در مک: منوی Apple, تنظیمات سیستم (یا تنظیمات سیستم) را انتخاب کنید، سپس روی نام خود (یا Apple ID) کلیک کنید. روی Password & Security کلیک کنید. در کنار تأیید هویت دو مرحله ای، روی Turn On کلیک کنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

3. در وبسایت: به appleid.apple.com بروید و با Apple ID خود وارد شوید. به سوالات امنیتی خود پاسخ دهید، سپس روی Continue بزنید. هنگامی که درخواست ارتقا امنیت حساب را مشاهده کردید، روی Continue بزنید. سپس روی Upgrade Account Security ضربه بزنید و دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید.

حل مشکل درخواست کد ایران در اپل آیدی

زمانی که تلفن آیفون خود را به روز رسانی می کنید در قسمت تنظیمات بخش Two-Factor Authentication رونمایی می شود. اما این فرآیند را در کشور ما نمی توان فعال کرد. از این رو زمانی که این گزینه را دیدید باید قسمت other options را انتخاب کنید. در مرحله بعد پیامی ارسال می شود که شامل دو گزینه Upgrade Account Security و Don’t upgrade است. به علت عدم کد ایران در اپل آیدی شما باید گزینه Don’t upgrade را بزنید. 

اما نکته مهم این است که بعد از هر آپدیت آیفون شما این روند را باید انجام دهید.  

سخن آخر شما می توانید در وبسایت آیدی تاپ با قیمت مناسب کد اپل آیدی را خریداری کنید. اما بعد از خرید اپل آیدی باید در نظر داشته باشید که یک سری قابلیت های آیفون ممکن است در ایران برای شما قابل استفاده نشود. این قابلیت همان Two-Factor Authentication است.