Web Analytics Made Easy - Statcounter

نگاهی به گوشی مفهومی وان پلاس مجهز به خنک‌کننده مایع

شرکت وان پلاس در رویداد MWC از یک گوشی مفهومی خاص رونمایی کرد که از فناوری خنک کننده مایع بهره می‌برد. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید یک سیستم خنک‌کننده فعال در این گوشی هوشمند به کار گرفته شده است. مایعی در لوله‌های پشت گوشی جریان دارد، آن را خنک می‌کند و علاوه بر آن یک طراحی خارق‌العاده را ایجاد می‌کند.

در اولین بازدید از این دستگاه، تقریباً همه خبرنگاران واکنش مشابهی به آن داشتند: آیا ما واقعاً داریم به مایع در حال حرکت از طریق لوله‌های داخل گوشی نگاه می‌کنیم؟ یا این فقط یک انیمیشن ساختگی است؟!

وان پلاس اطمینان می‌دهد که همه چیز واقعی است؛ این شرکت کمی نگران است چرا که بسیاری از کاربران ممکن است واقعا فکر کنند این فقط یک انیمیشن است! اما این یک فناوری فوق العاده پیچیده و کاملاً جذاب است.

قرار دادن یک سیستم خنک کننده مایع سراسری حتی در یک رایانه شخصی امری چالش‌برانگیز است، چه برسد به این که این کار را در گوشی هوشمند انجام دهید. این کار به قدری پیچیده است که تاکنون مانع از تلاش دیگران شده است اما وان پلاس از این طرح رونمایی کرده است.

البته برای بسیاری از مردم، این احتمالاً فقط یک نمایش فانتزی باشد تا کاربری واقعی و یک فرد معمولی به احتمال زیاد نیازی به خنک کننده مایع در تلفن هوشمند خود ندارد.

گوشی مفهومی وان پلاس شبیه به وان پلاس 11 است

مدلی که وان پلاس آن را به نمایش گذاشت شبیه به وان پلاس 11 5G بود، اما با یک تمایز مهم: حاشیه‌های صاف‌تر که باعث می‌شد در دست گرفتن و نگه داشتن آن بسیار راحت‌تر احساس شود. چیزی شبیه به گلکسی S23 اولترا.

این گوشی در حال حاضر فقط یک طرح مفهومی است

توجه داشته باشید این گوشی در حال حاضر صرفاً یک طرح مفهومی است، محصولی که فناوری جدید و هیجان‌انگیزی را به نمایش می‌گذارد که وان پلاس روی ساخت آن کار کرده است.

اما آیا این ویژگی به یک گوشی واقعی می‌آید؟ آیا این طراحی برخی از انواع فرضی وان پلاس 11 اولترا خواهد بود؟

وان پلاس از اظهارنظر در مورد این طرح خودداری می‌کند، اما احتمال دارد خیلی زود روی یک مدل گوشی به بازار عرضه شود. همانطور که زمانی طرح‌های مفهومی گوشی‌های تاشو دیده شد و این گوشی‌ها بعدها به بازار راه پیدا کردند.

به نظر می‌رسد وان پلاس در سال 2023 به برگ برنده جدیدی دست پیدا کرده است و انتظار داریم که در آینده چیزهای بیشتری از آن بشنویم.