Web Analytics Made Easy - Statcounter

3 نکته برای شستشوی پتو در ماشین لباسشویی

منسوجات خانگی مانند پتو نیاز به تمیز کردن و شستشوی منظم دارند. برای اینکه پتو علاوه بر ظاهرو عطر دلپذیر، خواص خود را نیز حفظ کند، تکان دادن آن تنها کافی نیست و این منسوجات بزرگ و سنگین باید شسته شوند.

توصیه کلی این است که پتو، پرده و موارد مشابه را به خشکشویی بسپارید. زیر پتو با جذب زیاد آب بسیار سنگین شده و می تواند به ماشین لباسشویی خانگی آسیب بزند. لذا جهت افزایش طول عمر ماشین لباسشویی لازم است از شستشوی پتو و پرده و بالش و موارد مشابه در آن خودداری کنید. 

آیا پتو را می توان در ماشین لباسشویی شست؟

برای یافتن پاسخ این سوال، به دنبال برچسبی روی پتو خود باشید که معمولاً به یکی از لبه‌های آن دوخته می‌شود. این برچسب به شما می گوید که آیا می توان آن را داخل ماشین لباسشویی شست یا فقط باید آن را به خشکشویی سپرد. 

اکثر پتوهایی که با مواد مدرنی تولید شده اند معمولاً قابل شستشو در ماشین لباسشویی هستند. همچنین می توانید معمولاً پتوهای پشمی را در دمای پایین، با استفاده از محصولات شوینده خاص و در یک چرخه ظریف بشویید.

در هر صورت، سعی کنید حتما برچسب روی پتو را مطالعه کنید و در صورت عدم وجود به یاد داشته باشید که چه نوع پرکننده ای در پتو وجود دارد و قوانین شستن این مواد را دنبال کنید.

3 نکته برای شستشوی پتو در ماشین لباسشویی

نحوه شستن پتو در ماشین لباسشویی

1. حجم ماشین لباسشویی را بررسی کنید.

بیایید با این واقعیت شروع کنیم که همه ماشین های لباسشویی به اندازه کافی بزرگ نیستند که بتوانند به درستی یک پتوی حجیم و سنگین را بشویند. سعی کنید پتو را در درام قرار دهید. اما پتو نباید کل درام را پر کند، زیرا در غیر اینصورت پتو درست شسته نمی شود و ممکن است دستگاه آسیب ببیند. اگر دستگاه شما نمی تواند پتو را تحمل کند، آن را به خشکشویی بسپارید.

به یاد داشته باشید که خیس شدن  وزن پتو را حداقل دو برابر می کند. بنابراین قبل از شستشو ابتدا آن را وزن کرده و عدد حاصل را در 2 ضرب کنید تا متوجه شوید که آیا ممکن است ماشین لباسشویی به دلیل بار بیش از حد درام خراب شود یا خیر.

2. از بین بردن لکه های روی پتو قبل از شروع به شستشو

پتو را از نظر وجود لکه بررسی کنید. لکه های یافت شده را با یک لکه بر بدون کلر پاک کنید. همچنین می توانید لکه را با آب مرطوب کرده و یا صابون لباسشویی را روی لکه ها بمالید. اگر منشا لکه ها را به خاطر دارید، سعی کنید آنها را با استفاده از روش های خاص پاک کنید. به عنوان مثال، لکه های خون با پراکسید هیدروژن، لکه های قهوه با محلول سرکه یا اسید سیتریک و غیره پاک می شوند. پس از اعمال روش های حذف لکه بگذارید مواد به مدت 30 الی 60 دقیقه رو لکه باقی بمانند.

3. پتو را بشویید.

  پتو خود را طبق دستورالعمل روی برچسب آن بشویید. برای شستن پتو از مواد شوینده مایع استفاده کنید. اگر در حال شستن پتوی پشمی هستید، یک شوینده مخصوص مواد پشمی انتخاب کنید و از چرخه شستشوی ظریف استفاده کنید. فراموش نکنید که از اضافه کردن بیش از حد مایع شوینده برای شستشوی پتو در ماشین لباسشویی اجتناب کنید ، زیرا باقیمانده های آن پس از شستشو در پتو باقی می ماند.

دمای آب ماشین لباسشویی برای شستشوی پتو را 30 درجه انتخاب کنید و پس از پایان چرخه شستشو از آویزان کردن آن اجتناب کنید و برای اینکه پتو خشک شود آن را بر روی یک سطح افقی پهن کنید. پتو را چندین بار آبکشی کنید تا ریزترین ذرات پودر شوینده در آن باقی نماند و یا از مایع شوینده برای شستشو استفاده کنید.

قوانین اساسی برای مراقبت از پتو

1. پس از بیدار شدن از خواب، باید پتو را تکان دهید، آن را صاف کنید و سپس آن را تا کنید.

2. اگر پتو در کمد نگهداری می شود، لازم است آن را ابتدا در یک کیسه پارچه ای قرار داده سپس درون کمد بگذارید..

3. اگر از پتو به طور مداوم استفاده نمی شود، به طور دوره ای آن را باز و در هوای تازه تهویه کنید.

 پتوی تولید شده از پشم گوسفند (یا شتر) نیاز به مراقبت ویژه دارد. توصیه های کلیدی عبارتند از

– حتماً محیط را تهویه کنید و در عین حال مطمئن شوید که نور مستقیم خورشید روی سطح آن تابیده نشود.
– چرخه شستشو این پتو ها در ماشین لباسشویی باید دستی، تا 30 درجه و بدون چرخش انتخاب شود.
– در برخی موارد، پتوهای پشمی را نمی توان در خانه شست (این باید روی برچسب نشان داده شود)، در چنین شرایطی فقط تمیز کردن خشک و سپردن به خشکشویی مناسب است.
– هرگز این پتوها اتو نکنید.

همانطور که در ابتدا گفتیم شستشوی اقلام حجیم و جاذب آب مثل پتو و پرده می تواند به ماشین لباسشویی آسیب جدی وارد کند . 

در صورتیکه دستگاه نیاز به تعمیر داشته باشد ، فقط از مراکز تعمیرگاهی مجاز و مجرب برای تعمیر آن کمک بخواهید . این روزها اغلب تعمیرکاران ، به محل مراجعه کرده و تعمیر را در منزل انجام می دهند. 

 تعمیر ماشین لباسشویی در مشهد اعم از ایرانی و خارجی ، توسط سامان سرویس انجام می شود. سامان سرویس یکی از قدیمی ترین مراکز تعمیرگاهی مشهد است که بیش از 30 سال سابقه دارد. تعمیر لباسشویی ال جی در مشهد ، تعمیر لباسشویی سامسونگ در مشهد ، تعمیر لباسشویی بوش در مشهد ، دوو و… در کمترین زمان در منزل انجام می شود. 

تلفن : ۰۹۱۵۲۰۶۶۱۶۸

www.samanserviceco.com

توجه! این مطلب یک رپورتاژ آگهی است و محتوای آن توسط تبلیغ دهنده نگارش شده است.
آی تی جو مسئولیتی در قبال صحت و سقم محتوای تبلیغاتی ندارد.