Web Analytics Made Easy - Statcounter

اختلال در سامانه‌های شهرداری تهران ادامه دارد

وب‌سایت‌های «شهرداری تهران» و «سامانه تهران من» حوالی ظهر روز پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ از دسترس خارج شدند؛ در همان روز روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران در بیانیه‌ای این اختلال را عمدی و حمله سایبری توصیف کرد. کلیات این بیانیه به شرح زیر است:

  • اختلال عمدی در صفحه داخلی سامانه داخلی شهرداری تهران برای دقایقی این سامانه را با انتشار تصویری موهن از دسترس همکاران خارج کرد.
  • فرآیند این رفع اختلال محدود به سرعت اتفاق افتاد. البته سامانه‌های خدمت‌رسانی شهرداری تهران برای بررسی‌های بیشتر فنی توسط سازمان فاوا فعلا محدود شده است.
  • سازمان فاوای شهرداری تهران با همکاری نهادهای مسئول در حال بررسی ابعاد موضوع و اقدامات پیشگیرانه برای حفظ کیفیت خدمات‌رسانی مطلوب به شهروندان است.
  • ماهیت اختلالگران و شیوه فعالیت آن‌ها پس از بررسی نهایی توسط نهادهای مسئول اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برای اطمینان از پایداری حداکثری، برخی از سامانه‌ها محدود شده‌اند

اما اکنون پس از چهار روز این مشکلات همچنان پابرجا بوده و امکان استفاده از سامانه‌های خدمات آنلاین شهرداری وجود ندارد. در همین راستا مرکز ارتباطات شهرداری تهران طی اطلاعیه‌ای از ادامه‌دار بودن مشکل خبر داد:

در روز‌های اخیر حملات خرابکارانه به برخی سامانه‌های خدماتی شهر تهران با هدف ایجاد نارضایتی و اختلال در خدمت‌رسانی به مردم عزیز صورت گرفت که در همان لحظات ابتدایی توسط کارشناسان فنی، تشخیص و کنترل بر فرآیند‌ها و سامانه‌ها ایجاد شد.

با این حال در حال حاضر برخی از این سامانه‌ها برای اطمینان بیشتر از پایداری و خدمت‌رسانی حداکثری به صورت موقت محدود شده است. به محض اطمینان کارشناسان سازمان فناوری اطلاعات و نهاد‌های مسئول، این سامانه‌ها به فرآیند خدمت رسانی به مردم شریف تهران ادامه خواهند داد.