Web Analytics Made Easy - Statcounter
microstrategy

مایکرو استراتژی، شایعه کال مارجین شدن را تکذیب کرد

بر اساس گزارش رویترز در روز چهارشنبه، بزرگترین سرمایه‌گذار بیت‌کوین، شرکت آمریکایی مایکرو استراتژی اعلام کرد که بر خلاف شایعات در مقابل وام ۲۰۵ میلیون دلاری بیت‌کوین که در ماه مارس گرفته بود، کال مارجین (Margin Call) نشده است.

کال مارجین وضعیتی است که در آن وام‌گیرنده باید وجوه بیشتری را در قبال قرضی گرفته متعهد شود تا از ورود میزان ضرر به وجه وام گرفته شده جلوگیری کند.

سی‌ان‌بی‌سی روز سه‌شنبه گزارش داد که سرمایه‌گذاران نگران هستند که مایکرو استراتژی، که ۴ میلیارد دلار روی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده است، در صورت مواجهه با کال مارجین، مجبور شود برخی از دارایی‌های بیت‌کوین خود را نقد کند. این شرکت به درخواست سی‌ان‌بی‌سی برای اظهار نظر قبل از انتشار آن گزارش پاسخ نداد.

مهم‌ترین ارز دیجیتال جهان در ریزش شدید بازار کریپتو در بامداد روز سه‌شنبه برای مدت کوتاهی به زیر 21000 دلار سقوط کرد. سهام مایکرواستراتژی، از ابتدای سال تاکنون بیش از 70 درصد سقوط کرده است.

وام سنگین مایکرو استراتژی از سیلورگیت

در ماه مارس، مایکرو استراتژی ۲۰۵ میلیون دلار به عنوان وام سه ساله از بانک متمرکز بر رمزارز سیلورگیت (Silvergate) وام گرفت تا بیت کوین بیشتری بخرد و از دارایی‌های بیت کوین خود برای تضمین وام استفاده کند.

در 31 مارس، مایکرواستراتژی 129218 بیت کوین در اختیار داشت که با میانگین قیمت 30700 دلار خریداری شده بودند. این شرکت بزرگترین سرمایه‌گذار شرکتی بیت کوین است.

مدیر ارشد مالی مایکرواستراتژی قبلاً در ماه مه تاکید کرد که اگر بیت کوین به زیر 21000 دلار سقوط کند، ممکن است باعث ایجاد کال مارجین شود. این شرکت در ایمیلی به رویترز به این شایعه پاسخ داد: «حتی با وجود اینکه قیمت بیت کوین شدیداً ریزش داشته است، مایکرواستراتژی در برابر وام سیلورگیت «کال مارجین» نشده است.»