Web Analytics Made Easy - Statcounter
رکورد سرعت اینترنت

ژاپن رکورد سرعت اینترنت را به صدهزار برابر سرعت فعلی ارتقا داد

چکیده خبر

به لطف محققان ژاپنی که رکورد جدیدی را برای سرعت انتقال داده به ثبت رسانده‌اند، اینترنت جهان بسیار سریع‌تر خواهد شد؛ چیزی در حدود صد هزار برابر سریع‌تر!

تیم تحقیقات شبکه در مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن (NICT) هفته گذشته گزارش داد که آن‌ها با موفقیت اولین سرعت انتقال 1/02 پتابیت در ثانیه را در فیبر چند هسته‌ای (MCF) ارائه دادند.

مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن
مؤسسه ملی فناوری اطلاعات و ارتباطات ژاپن

یک پتابیت معادل یک میلیون گیگابیت است. این رکورد جدید می‌تواند اینترنت خانگی جدیدی را فراهم کند که صدهزار برابر سریع‌تر از سریع‌ترین سرویس‌های موجود در بازار است.

این سرعت یک پتابیت در ثانیه به معنای پخش 10 میلیون کانال 8K در هر ثانیه است، که پوشش زنده را به راحتی از تمام گوشه‌ و کناره‌های جهان و بدون وقفه امکانپذیر می‌سازد.

با سرعت 1.02 پتابایت که بیش از 32 مایل در ثانیه حرکت می‌کند، به زودی می‌توانیم 127500 گیگابایت داده در هر ثانیه ارسال کنیم.

این اولین باری نیست که محققان سرعت پتابیت را آزمایش می‌کنند. در طول بازی‌های المپیک 2020 توکیو، اینتل، غول فناوری، پوشش زنده 19 روز این رویداد را در برزیل، ژاپن و سایت‌های اینتل در ایالات متحده پخش کرد.

با این حال جدیدترین رکورد ثبت شده توسط NICT نه تنها سریع‌تر از تلاش‌های قبلی است، بلکه داده‌ها را با استفاده از کابل فیبر نوری استاندارد انتقال می‌دهد، به این معنی که این فناوری به طور بالقوه برای استفاده فوری و گسترده در دسترس است.