Web Analytics Made Easy - Statcounter

اندروید ۱۴ در حال آزمایش قابلیت تبدیل گوشی به وب‌کم برای کامپیوتر است

با قابلیت جدید اندروید 14، کاربران می‌توانند با اتصال گوشی خود با کابل به کامپیوتر، از آن به عنوان یک وب‌کم با کیفیت استفاده کنند
اندروید ۱۴ - android 14

اپل سال گذشته قابلیتی را در iOS 16 معرفی کرد که به کاربران این امکان را می داد تا آیفون خود را با مک جفت کنند و از آن به عنوان یک وب کم با کیفیت بالا استفاده کنند. اکنون، گوگل از اپل الگو گرفته است تا عملکردی مشابه را به گوشی های اندرویدی ارائه دهد.

نسخه بتای اندروید 14 QPR1 اکنون برای مدل‌های جدید گوشی پیکسل در دسترس است. یکی از ویژگی‌هایی که این نسخه  معرفی می‌کند به کاربران امکان می‌دهد گوشی‌های هوشمند خود را به وب کم تبدیل کنند.

در قابلیتی که اپل سال گذشته معرفی کرد با اتصال آیفون به مک، رایانه به دوربین تلفن هوشمند دسترسی پیدا می‌کند و تصویری با کیفیت بالاتر از هر نوع وب‌کم مک تولید می‌کند و امکان فوکوس خودکار روی سوژه‌ها را دارد.

قابلیت تبدیل گوشی آیفون به وبکم

گوشی‌های اندرویدی در حال حاضر راهکارهای شخص ثالثی را ارائه می‌کنند که این کار را انجام می‌دهند، اما روش جدید گوگل می‌تواند جایگزینی ارائه دهد که به صورت بومی و بدون نیاز به اپلیکیشن دیگر کار می‌کند.

بر خلاف قابلیت آیفون که به صورت سیمی یا بی‌سیم کار می‌کند، عملکرد وب‌کم اندروید به اتصال USB نیاز دارد اما استفاده از آن نسبتاً ساده است. از ویندوز، macOS و ChromeOS پشتیبانی می‌کند. برای شروع، کافی است گوشی را وصل کنید و روی اعلان با عنوان “Charging this device via USB” ضربه بزنید. سپس، گزینه WebCam را انتخاب کنید.

تبدیل گوشی اندرویدی به وب کم

برنامه جدیدی باز می‌شود که به کاربران امکان می دهد این قابلیت را سفارشی کنند. سطح زوم دیجیتال بین 1 تا 2 برابر قابل تنظیم است و کاربران می‌توانند بین دوربین‌های عقب و جلو سوئیچ کنند. متأسفانه، این حالت آزمایشی از لنز تله فوتو پیکسل 7 پرو استفاده نمی‌کند و با پیکسل فولد ناسازگار است.

نسخه‌های آزمایشی اندروید ۱۴، مانند نسخه بتای آوریل، عملکردهایی مانند کنترل زبان هر برنامه، حفاظت پیشرفته حریم خصوصی و ویژگی‌های بصری متعدد را اضافه کردند. با این حال مشخص نیست چه زمانی این به‌روزرسانی به نسخه پایدار رسیده و برای کاربران عادی عرضه می‌شود.