Web Analytics Made Easy - Statcounter

مرکز داده اپل در چین به دلیل قرنطینه کرونا تعطیل شد

آخرین قرنطینه در چین، شهر گوئیانگ با 6 میلیون نفر جمعیت که بسیاری از داده‌های این کشور را تبادل می‌کند را فلج کرده است. این قرنطینه مرکز داده شرکت اپل را نیز مجبور به اتخاذ تدابیر اضطراری برای مبارزه با همه‌گیری کرده است.

شهر گوئیانگ، در سال‌های گذشته از حمایت‌های سیاسی برای جذب سرمایه‌گذاری‌های هنگفت در بازار سرور از سوی هلدینگ علی بابا، غول تجارت الکترونیک چین و هلدنیگ تنسنت استفاده کرده است و اپل نیز در گویانگ مرکز داده‌ای را اداره می‌کند که تمام داده‌های آنلاین تولید و ذخیره شده توسط صدها میلیون کاربر چینی آیفون را در خود جای می‌دهد. طبق اعلام اپل، کارمندان این مرکز داده از خروج از محل کار خود منع شده‌اند و طبق اعلام شریک دولتی اپل در چین، بسیاری از کارکنان روزهاست که خانواده خود را ندیده‌اند.

مرکز داده اپل در چین از زمان رونمایی در سال 2017، به قلب فعالیت‌های این شرکت در چین تبدیل شده است و انواع اطلاعات از عکس‌ها و ویدیوها گرفته تا ایمیل‌های کاربران را ذخیره و مدیریت می‌کند. طبق قوانین چین، اپل مجبور شد کنترل این مرکز داده را به یک شرکت دولتی واگذار کند که منتقدان می‌گویند حریم خصوصی و امنیت کاربران آیفون در چین را به خطر می‌اندازد.

ساکنان این شهر، فقط مجاز به ترک خانه‌های خود برای انجام آزمایش‌های کووید هستند و تمام خدمات حمل و نقل عمومی به حالت تعلیق درآمده و عملاً فعالیت‌ها در سراسر شهر متوقف شده است. مقامات گوئیانگ به دلیل بی‌تجربگی خود در هماهنگی‌ها عذرخواهی کرده‌اند، زیرا تمامی بخش‌های لجستیکی به جز منابع غذایی متوقف شده است.