Web Analytics Made Easy - Statcounter

نقد و بررسی سامسونگ گلکسی A53

سامسونگ A53؛ صفحه‌نمایش عالی، طراحی جذاب، دوربین‌های استثنایی و البته عملکرد کُند!

شما در نقد و بررسی سامسونگ A53 دو کلمه را بارها خواهید خواند: جذاب و کُند! در حین انجام تست این گوشی، متوجه شدیم که بسیاری از جنبه‌های گوشی را می‌توان به راحتی تنها با یکی از این دو صفت توصیف کرد.

نقاط قوت سامسونگ A53

گوشی A53، در واقع یک نسخه Lite از گلکسی S22 به نظر می‌رسد! سامسونگ آن را اینطور نمی‌نامد، اما برای ما منطقی است زیرا سری گلکسی A معمولا برخی از ویژگی‌های استثنایی سری گلکسی S را با قیمت پایین‌تری در اختیار کاربران می‌گذارند. در کل می‌توان گفت A53 نمونه‌ای عالی از گوشی‌های میان‌رده سامسونگ است.

صفحه‌نمایش استثنایی

مانند اعضای خانواده گلکسی S22، A53 نیز صفحه‌نمایش جذابی دارد. در واقع، از آنجایی که S22 و A53 ​​وضوح و رفرش ریت یکسانی دارند، تنها با تفاوت یک دهم اینچی در اندازه صفحه نمایش، اکثر مردم بدون مقایسه هر دو گوشی کنار هم، قادر به تشخیص A53 از گلکسی S22 پلاس نخواهند بود.

صفحه نمایش سامسونگ گلکسی A53
A53 صفحه‌نمایشی در قامت یک پرچمدار دارد

بهترین دوربین در این بازه قیمت

می‌توان ادعا کرد در رده قیمت سامسونگ A53، این گوشی بهترین دوربین ممکن را در اختیار کاربران‌ می‌گذارد. چهار دوربین پشتی آن با حالت‌های بسیار متنوع عکاسی و فیلم‌برداری توسط سامسونگ ارائه می‌شود و به شما اجازه می‌دهد عکس‌های شگفت‌انگیز و جذاب بگیرید.

مطمئناً عکس‌های A53 با نمونه‌های تولید شده توسط گلکسی S22 اولترا قابل مقایسه نیستند، اما تصاویر روشن و پر جنب‌و‌جوش بودند و برای اشتراک‌گذاری در اینستاگرام یا سایر پلتفرم‌های اجتماعی عالی بودند. در مورد دوربین سلفی هم همین موضوع صادق است.

کیفیت دوربین‌های اصلی سامسونگ A53
کیفیت دوربین‌های اصلی
کیفیت دوربین سلفی سامسونگ A53
کیفیت دوربین سلفی
نمونه تصویر گرفته شده با دوربین سامسونگ A53
نمونه تصویر گرفته شده با سامسونگ A53

طراحی فوق‌العاده

اجازه دهید آنچه را که اکثر کاربران در مورد این گوشی می‌پسندند را نیز ذکر کنیم: ظاهر زیبا. در حالی که ما در حال استفاده از رنگ گلبهی گوشی بودیم، اطرافیان مدام به ما می‌گفتند که گوشی چقدر زیبا به نظر می‌رسد.

طراحی زیبای سامسونگ A53 رنگ گلبهی
طراحی زیبای گوشی سامسونگ گلکسی A53

قیمت سامسونگ A53

می‌توانید همه این ویژگی‌ها را با قیمت متوسطی دریافت کنید: قیمت این گوشی در زمان نگارش مقاله از حدود ۱۰ میلیون و پانصد هزار تومان شروع می‌شود که در بازار میان‌رده‌های 5G، قیمت «مقرون‌به‌صرفه» به شمار می‌آید.

نقاط ضعف سامسونگ A53

گوشی‌هایی در این رنج قیمت معمولاً تعدادی ویژگی عالی و تعدادی ویژگی ضعیف دارند که سامسونگ A53 نیز از این قاعده مستثنا نیست.

شارژر ضعیف

اول از همه، شارژ این گوشی بسیار کند است و با شارژر 25 واتی دو ساعت طول می‌کشد تا دستگاه شارژ شود. با توجه به اینکه گوشی‌های ارزان‌تر از این دارای شارژ بسیار بسیار سریع‌تری هستند و ۲۵ وات بسیار کند به نظر می‌رسد (به عنوان مثال ردمی نوت 11 پرو پلاس مقرون به صرفه‌تر است و شارژ ۱۲۰ واتی دارد).

طراحی سامسونگ آ ۵۳

عملکرد کند

خود گوشی نیز هر از چند گاهی کندی نشان می‌دهد. این موضوع برای ماهیت کارهایی که باید انجام شود، مشکلی ایجاد نمی‌کرد، اما اغلب دستگاه دچار وقفه می‌شد، برنامه‌ها متوقف می‌شدند یا سرعت اسکرول آهسته می‌شد؛ این حالت در این گوشی بیشتر از سایر گوشی‌های با این رده قیمت رخ می‌دهد، به همین دلیل آن را مطرح می‌کنیم.

نرم افزار گوشی سامسونگ آ ۵۳

در این بررسی، چندین بار از کلمات «جذاب» و «کند» استفاده کردیم. این دو کلمه واقعاً دستگاه را تجسم می‌کنند: طراحی، نمایشگر و دوربین‌های آن همگی صفت «جذاب» را یدک می‌کشند، اما سرعت شارژ و عملکرد به طور قطعی پایین است. اگر با این مسئله مشکلی ندارید، حتماً باید این گوشی میان رده سامسونگ را جزو گزینه‌های خرید خود در نظر داشته باشید. اما اگر عملکرد خوب را به عکاسی ترجیح می‌دهید یا گوشی سریعتر را می‌پسندید، در این بازه قیمتی گزینه‌های بهتری برای شما وجود دارد.