Web Analytics Made Easy - Statcounter
معاملات میلیارد دلاری صنعت دیتاسنتر را متحول می‌کند

معاملات میلیارد دلاری صنعت دیتاسنتر را متحول می‌کند

بزرگترین ادغام در تاریخ صنعت دیتاسنتر در حال انجام است. چند روز قبل سهامدار QTS Realty Trust با تصویب تملک 10 میلیارد دلاری شرکت توسط Blackstone Infrastructure Partners رای داد و راه را برای ادغام دو شرکت فراهم کرد.

این بزرگترین معامله از مجموعه معاملات ادغام است که چشم انداز زیرساخت‌های دیجیتال را تغییر می‌دهد و به رهبران صنعت کمک می‌کند تا سریعتر رشد کرده و بسترهای عملیاتی جدیدی ایجاد شود.

QTS بیش از 7 میلیون فوت مربع مراکز داده را در 20 بازار در سراسر آمریکای شمالی و اروپا اداره می‌کند، از جمله پردیس‌های مرکز داده بزرگ در ویرجینیای شمالی، شیکاگو، دالاس، آتلانتا و پورتلند.

ماه گذشته میلادی QTS اعلام کرد که سهامداران پیشنهاد 78 دلاری سهم Blackstone را تایید کرده اند، که QTS را به یک شرکت خصوصی تبدیل می‌کند.

چاد ویلیامز، رئیس و مدیرعامل QTS گفت: «من از سهامدارانمان به دلیل حمایت قوی آنها از معامله تحول آفرین با Blackstone تشکر می‌کنم، که ارزش قانع کننده ای را برای سهامداران ایجاد می‌کند و QTS را برای خدمت رسانی بهتر به نیازهای زیرساختی دیتاسنتر مشتریان ارائه می‌دهد.»

معاملات میلیارد دلاری اخیر صنعت دیتاسنتر

در اینجا نگاهی به معاملات میلیارد دلاری که قیمت فروش آن به طور عمومی اعلام شده است، می‌اندازیم. این لیست جامع نیست، زیرا تعدادی از معاملات عمده شامل شرکت‌های خصوصی را شامل می‌شود، که قیمت فروش آنها فاش نشده است.

 • 10 میلیارد دلار: Blackstone Infrastructure Partners مالکیت  QTS Realty Trust را به دست آورد.
 • 8.4 میلیارد دلار: Digital Realty در سال 2019 متخصص مرکز داده اروپایی Interxion را به دست می‌آورد، مقیاس را در اروپا افزایش می‌دهد و تمرکز بیشتری را روی خدمات اتصال متقابل آغاز می‌کند.
 • 7.8 میلیارد دلار: Digital Realty رقیب خود DuPont Fabros Technology را در سال 2017 خریداری کرد و موقعیت غالب را در اشبورن، بزرگترین بازار مقیاس بزرگ، به دست آورد.
 • 5.3 میلیارد دلار: در اولین معامله SPAC برای صنعت دیتاسنتر، GS Acquisition Holdings فروشنده تجهیزات مرکز داده Vertiv را خریداری می‌کند. به عنوان یک شرکت دولتی، سهام Vertiv از زمان قرارداد 2020 افزایش یافته و ارزش بازار این شرکت را به 9.75 میلیارد دلار رسانده است.
 • 3.8 میلیارد دلار: Equinix با خرید TelecityGroup و 40 دیتاسنتر آن و 1000 مشتری جدید خالص (2016) به شکل چشمگیری به اروپا گسترش یافت.
 • 3.6 میلیارد دلار: در سال 2016، Equinix مجموعه ای از 24 مرکز داده Verizon، از جمله NAP استراتژیک تاسیسات قاره آمریکا در میامی را به دست آورد.
 • 3.4 میلیارد دلار: در یک قرارداد SPAC در سال 2021، Starboard Value Acquisition  مالکیت Cyxtera را خریداری می‌کند. که تبدیل به یک شرکت دولتی می‌شود.
 • 2.8 میلیارد دلار: در سال 2016، CenturyLink، 57 مرکز داده را به Medina Capital Management و BC Partners، که از امکانات برای ایجاد Cyxtera استفاده می‌کنند، می‌فروشد.
 • 1.7 میلیارد دلار: در معامله East Meets West بین بازیکنان منطقه ای، Peak Ten ViaWest را خریداری می‌کند و منجر به ایجاد یک شبکه ملی جدید می‌شود که به عنوان Flexential تغییر نام می‌دهد.
 • 1.3 میلیارد دلار: Mapletree Industrial Trust سنگاپور مجموعه ای از 29 دیتاسنتر را از Sila Realty Trust خریداری می‌کند، که باعث افزایش حضور Mapletree در بازار مراکز داده ایالات متحده می‌شود.
 • 1.3 میلیارد دلار: در سال 2017، Iron Mountain با خرید مراکز داده IO، بزرگترین خرید از سری خریدها را انجام داد.
 • 1.1 میلیارد دلار: Evoque Data Center Solutions از خرید 1.1 میلیارد دلاری مجموعه ای از 31 مرکز کولوکیشن AT&T توسط Brookfield Infrastructure Partners (2019) تشکیل شده است.
رامتین نورمحمد