Web Analytics Made Easy - Statcounter
پت گلسینگر - پاتریک گلسینگر - مدیر عامل شرکت اینتل

مدیرعامل اینتل، برای همکاری با سامسونگ با مدیران این شرکت دیدار کرد

پت گلسینگر، مدیرعامل اینتل با چندین مدیر عالی رتبه سامسونگ ملاقات کرد تا در مورد همکاری احتمالی صحبت کنند.

این مذاکرات در بحبوحه کمبود مداوم نیمه هادی‌ها و در شرایطی انجام می‌شود که رقابت سامسونگ با رقبایی مانند شرکت تولید نیمه هادی تایوان (TSMC)، بزرگترین سازنده تراشه‌های قراردادی جهان، بسیار داغ شده است.

سفر پت گلسینگر به کره جنوبی

گلسینگر پس از شرکت در مجمع جهانی اقتصاد 2022 در سوئیس به کره پرواز کرد تا با لی جائه یونگ، نایب رئیس سامسونگ، کیونگ کیهیون، مدیر بخش موبایل و چند تن دیگر از مدیران این شرکت دیدار کند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که دو طرف درباره نحوه همکاری بهتر و تبادل نظر در مورد نسل جدید تراشه‌های حافظه، تراشه‌های فبلس، ریخته‌گری تراشه‌ها و همچنین تراشه‌های رایانه‌های شخصی و تلفن‌های همراه، بحث کردند.

اینتل اخیرا مشتاق به افزایش سرمایه‌گذاری در تولید تراشه حافظه است. در دی ماه گذشته، این شرکت 20 میلیارد دلار برای ساخت تاسیسات جدید در اوهایو تخصیص داد و 5/4 میلیارد دلار دیگر را در ماه بعد برای خرید شرکت تراشه‌ساز Tower Semiconductor هزینه کرد.

تراشه کامپیوتری

اینتل با رقیب سامسونگ هم همکاری خواهد کرد

اینتل با رقیب سامسونگ نیز قصد همکاری دارد. در آذرماه سال قبل شایعه شده بود که اینتل از TSMC خواسته است تا از فناوری تراشه 3 نانومتری این شرکت برای پردازنده‌های آینده Meteor Lake استفاده کند. ماه گذشته، رسانه‌های تایوانی گفتند که گلسینگر با مدیران ارشد TSMC ملاقات کرده و برای تامین ظرفیت بیشتر تولید تراشه‌های کمتر از 7 نانومتری صحبت‌هایی صورت گرفته است. از سویی دیگر، سامسونگ نیز به تازگی اعلام کرد که قصد دارد تولید تجاری تراشه‌های 3 نانومتری را به زودی آغاز کند.